GİRİŞ YAP

Üye Ol   |    Şifremi Unuttum

Mesafeli Satış Sözleşmesi


1- BİLET İADESİ (Yazılı seferinde kullanılmayacak bilet);

a) Ofislerimizden alınan biletler Otobüs hareket saatinden 24 (yirmi dört) saat öncesine kadar yapılacak müracaatlarda taşıma ve bilet ücretinin tamamı iade edilir, otobüs hareket saatinden 12 (on iki ) saat öncesine kadar yapılacak müracaatlarda ise 180 GÜN geçerli açık bilet düzenlenir.Açık tarihli biletlerde ücret iadesi yapılamaz. 180 GÜN içerisinde kullanılmayan Açık biletler herhangi bir bildirime gerek duyulmadan otomatik olarak iptal edilip yeniden kullanılamaz hale getirileceklerdir. Otobüs hareket saatine 12 (on iki ) saatten daha az bir zaman kala müracaatlarda ise bilete işlem ( ücret iadesi ve açık bilet ) yapılmaz.

b) İnternetten alınan Biletlerin İadesinde veya 180 GÜN geçerli Açık bilet olarak alınmasında iade kesintisi alınmaz.Açık tarihli biletlerde ücret iadesi yapılamaz. 180 GÜN içerisinde kullanılmayan Açık biletler herhangi bir bildirime gerek duyulmadan otomatik olarak iptal edilip yeniden kullanılamaz hale getirileceklerdir.

2- a)Biletinizi alırken ve rezervasyon yaptırırken doğru bilgi veriniz ve biletinizi aldığınızda tüm hususları ( ad-soyad, gün, hareket saati, varış yeri, koltuk no, bay-bayan yanı ve benzeri) kontrol etmeye özen gösteriniz. Yazılı seferinde kullanılmayan bilet muteber değildir. Bu konuda otobüs hareket saatinden sonra yapılacak itiraz ve müracaatlar geçersiz olup herhangi bir ücret iadesi talep edilemez.

b)Özürlü veya Çocuk biletlerinizi gerekli evraklarınızı ibraz ederek sadece yazıhanelerimizden satın alabilirsiniz.

3- a)Yolcunun bizzat elinde bulundurduğu el çantası, cüzdan, telefon, bilgisayar vs. benzeri eşyaların hasar ve ziyanı halinde YETKİ BELGESİ SAHİBİ hiçbir surette sorumlu değildir.

b)Yolcu, beraberinde götürdüğü eşyanın mahiyeti ve değerini bildirmediği takdirde eşyanın hasar ve ziyanı halinde YETKİ BELGESİ SAHİBİ’NİN sorumluluğu 2(iki) bilet ücreti kadardır.

c)Taşıyıcı kendisine teslim olunurken beyan edilmemiş olan kıymetli eşya, para, kıymetli evrak ve diğer her türlü vesikanın hasar ve ziyanından mesul değildir.

4- Her yolcunun 30 kg' a kadar bagaj hakkı vardır. 30 kg 'dan fazla olan bagaj talepleri ÜCRETE tabidir. Vasıtanın taşıma yetki belgesinde azami yük sınırından fazla bagaj talepleri kabul edilmez. Yolcu bu hususa uyacağını şimdiden kabul, beyan ve taahhüt eder, Yolcularımız beraberinde getirdiği fazla bagaj nedeniyle araçlarımıza sığmayan kısımdan dolayı bilet ücreti iadesi talebinde bulunamaz.

5- Eşyanızı bagaja verirken mutlaka bagaj fişi isteyiniz. Bilet gösterip fiş alınarak bagaja verilen eşyanın resmi makamlarca yapılacak muayenelerinden doğacak sorumluluk eşya sahibine aittir.

6- Bagajda ve yolcu beraberinde insan sağlığı açısından zararlı ve tehlikeli durum ihtiva eden maddeler ile uygunsuz nitelikteki ambalaj ve eşyalar kesinlikle taşıyamaz. Bu gibi eşyaların kabul edilmemesi halinde yolcu bilet ücreti iadesi talebinde bulunamaz.

7- a)Araç içerisinde kedi, köpek, kuş vb. hayvan taşınması kanunen yasaktır.

b)Bagajda taşınması halinde ise; İL veya İLÇE Tarım Müdürlüklerinden izin yazısı alınmalıdır. Yolcunun sağladığı özel kafesler içinde,veteriner kontrolünde uyutulmuş bir şekilde,ve doğabilecek zararın yolcuya ait olması ve sorumluluğunu herhangi bir ek evraka gerek olmaksızın kabullenmiş sayılır.

8- Tanımadığınız kişilerin yiyecek – içecek ikramını güvenliğiniz açısından kabul etmeyiniz. Lütfen alkollü bir şekilde araca binmeyiniz.

9- Yasal açıdan izin verilmeyen yerlerde inip- binmek için ısrar etmeyiniz. İneceğiniz durağı önceden haber veriniz ve inmeden önce bagaj fişi ve eşyalarınızı hazırlayınız. Aracınız durmadan yerinizden kalkmayınız.

10- Trafiğin seyir ve güvenliğini tehlikeye düşürecek, araç içerisindeki diğer yolcuları rahatsız edecek tavır ve davranışlar sergilenemez. Aracın teknik donanımını olumsuz etkileyecek hiçbir elektronik cihaz kullanılamaz.

11- a)Can güvenliğiniz açısından emniyet kemeri takmak zorunludur. Emniyet kemerinin takılmaması halinde yapılacak kontrollerde oluşacak cezai işlem tarafınıza aittir.

b)Bütün araçlarımızda 1-2-3-4 numaralı koltuklar için bilet almış 12 yaşından küçük çocukların yanlarında yetişkin bir refakatçi olsa dahi bu koltuklarda seyahat etmeleri yasaktır. Bu şartları taşıyan yolcuların, bu koltuklara bilet alması durumunda ilgili acente ve/veya araç personelinin yolcunun yerini değiştirme hakkı saklıdır.

12- Taşıyıcı firma önceden haber vermeksizin güzergâh üzerinde otobüs marka, model ve özelliklerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Buna bağlı olarak seferlerde pencere yanı ve koridor seçenekleri değişiklik gösterebilir.

13- Yazıhanelerimiz ve internet sitemizden bilet alınarak kazanılan bonus puanlar her yıl 15(onbeş) OCAK Tarihinde herhangi bir bildirime gerek duyulmadan sistemlerimiz tarafından otomatik olarak silinecektir.Firma dilediği zaman bonus kazanma sistemini sonlandırabilir ve tekrar başlatabilir. Bonus puanlar bilet fiyatına denk geldiği taktirde kullanılabilir. Fark ücreti verilerek bonus puanlar kullanılamaz. Firmamız ücretsiz seyahati yasal kuralları da göz önünde bulundurarak istediği sefer için uygulamakta serbesttir. Kazanılan hediye biletin nakde çevrilmesi mümkün değildir.

14- Taşıyıcının hiçbir acentesi, personeli veya temsilcisi bu sözleşmenin hükümlerini değiştirmeye veya kaldırmaya yetkili değildir.

15- Bileti satın alan tüm yolcularımız, yukarıdaki sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılır. Bu bilet aynı zamanda yolcu ile firmamız arasında yapılmış sözleşme yerine geçer. Yolcularımız, bilet alırken hiçbir haksız şart içermeyen işbu sözleşmeyi okuyup müzakere etmişlerdir. Taşıma hukuku çerçevesinde tanzim olunan işbu sözleşme Tüketici Yasasına tabi olmamakla birlikte Tüketici Yasasına ve Tüketici Sözleşmelerindeki Haksız Şartlar Hakkında Yönetmeliğe uygundur.

16- İhtilaf halinde MALATYA mahkeme ve icra müdürlükleri yetkilidir.

 ÖDEMEYE GEÇ
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesini inceleyebilirsiniz. X